آخرین اخبار از لغو المپیادهای علمی جهانی سال 2020 (سال 1399)

آخرین اخبار از لغو المپیادهای علمی جهانی سال 2020 (سال 1399)

در این خبر می توانیدآخرین اخبار را در مورد لغو و یا تاخیر در برگزاری المپیادهای جهانی علمی دانش آموزی پیدا کنید. با توجه به ویروس کرونا، المپیادهای علمی دانش آموزی جهانی در سال 2020 دچار تغییرات زمان بندی و برنامه ریزی شدند.

به علت وضعیت وخیم شیوع ویروس‌کرونا و بیماری COVID-19 مسئولین المپیادجهانی فیزیک سال ۲۰۲۰ IPhO به زودی جلسه‌ای خواهند داشت که وضعیت‌ برگزاری‌ المپیاد (عدم تغییر تاریخ آن، تاخیر‌ برگزاری یا لغو) را مشخص خواهند کرد. این‌ تصمیم در ۱۵ می ۲۰۲۰ خواهد گرفته شد، تا آن روز از شرکت کنندگان تقاضا می‌شود که اقدام به خرید بلیط یا رزرو هتل نکنند.

مسئولین برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر‌ ۲۰۲۰ (IOI 2020) نیز اعلام کرده‌اند که در صورت امکان این مسابقات به صورت آنلاین برگزار خواهند شد تا از شیوع ویروس کرونا پیشگیری شود. به همین دلیل برگزاری این المپیاد در جولای ۲۰۲۰ لغو شده و پس از سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار خواهند شد. (در صورت برگزاری آنلاین این مسابقات نیز تاریخ برگزاری پس از سپتامبر خواهد بود)

همچنین مسئولین المپیاد جهانی ریاضی 2020 IMO تاریخ برگزاری این المپیاد را به ۱۶ تا ۲۶ سپتامبر موکول کرده‌اند.

المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک 2020 IOAA نیز در تاریخ ۱۳ تا ۲۲ سپتامبر برگزار خواهد شد.

المپیاد جهانی زیست شناسی (IBO 2020) نیز طبق اخبار اعلام شده بر بروی وبسایت رسمی این مراسم لغو شده و احتمال برگزاری آن به صورت "از راه دور" وجود دارد.

وضع برگزاری المپیاد جهانی شیمی 2020 IChO فعلا توسط وبسایت‌ این المپیاد مشخص نشده‌است.