یک آزمون هوش و دقت تازه 🎖 پیشنهاد می کنیم خودتون رو محک بزنید 🎖

مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برتر در المپیادهای علمی، کنگره قرآنی سمپاد و جشنواره جوان خوارزمی

مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برتر در المپیادهای علمی، کنگره قرآنی سمپاد و جشنواره جوان خوارزمی

در مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر توسط وزیر آموزش و پرورش انجام گردید، ایشان گفتند: اگر حمایت مقام معظم رهبری از استعدادهای برتر وجود نداشت ما امروز این ملاقات ها و این مدارس سمپاد را نداشتیم.

وزیر آموزش و پرورش با حضور در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برتر درکنگره قرآنی سمپاد و المپیادهای علمی و جشنواره جوان خوارزمی در جمع دانش آموزان سخنرانی کردند.

یوسف نوری چنین گفت: دانش‌آموزان اصلی‌ترین ستون‌های اقتصاد دانش بنیان و سازندگان آینده ایران اسلامی هستند. امروز روز شهادت و ایثار از دهه مبارک فجرست و مصادف با ولادت با سعادت پدیدآورنده اولین دانشگاه در نظام اسلامی امام محمدباقر علیه السلام است که دانشمندان و بزرگانی چون جابربن حیان و ابوعلی سینا، رازی دانش آموخته این مکتب هستند. امام محمدباقرعلیه السلام و امام جعفرصادق علیه السلام پایه گذار این مکتب هستند. در این مکتب دانش‌آموز خودش حوزه درسی، مدرس و هم بحث خوزیر آموزش و پرورشش را انتخاب می‌کرد وبدین سبب توفیقاتی داشت.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اهمیت مدارس استعدادهای درخشان، گفت: چرا مدارس استعدادهای درخشان را نسل سوم می‌نامیم؟ زیرا زمینه پژوهشی دانش آموز انتخاب می‌گردد و از جهت در یک روزیر آموزش و پرورشداد تحقیقاتی رشد می‌کند. همین امر موجب کارآفرینی می‌شود. به همین جهت در هیچ زمانی دانش آموزان این مدارس استعدادهای درخشان به دنبال احراز شغل نیستند برای این‌که خالق شغل هستند و جا دارد که تمام مدارس ما از نسل اول به سوم و چهارم ارتقاء یابند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از دانش آموزان سمپاد، گفت: اگر حمایت مقام معظم رهبری از استعدادهای برتر وجود نداشت ما امروز نه این مدارس را داشتیم و نه این میتینگ ها. این حمایت بالاترین مقام کشور باعث رشد فضای استعداد درخشان شده است.

 یوسف نوری با اشاره به حمایت‌های همیشگی مقام معظم رهبری از دانش آموزان استعدادهای درخشان، گفتند: اگر حمایت مقام معظم رهبری از استعدادهای برتر نبود، ما امروز از این مدارس و این میتینگ‌ها محروم بودیم. این حمایت بالاترین مقام کشورمان باعث رشد فضای سمپاد شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مقام بالای علم اندوزی نزد خداوندمنان، افزودند: کسی که به قلب مطمئنه برسد خدای مهربان او را صدا می‌زند و این اطمینان از یاد خدا به دست می‌آید که یکی از ذکرهای خدا تلاش و کوشش می‌باشد و دانش‌آموختن خود فریضه است. از جهت یکی از راه‌های رسیدن به خداوند است.
وزیر آموزش و پرورش بیان داشتند: بی‌شک المپیادها زمینه ساز تحقیقات بنیادین و توسعه‌ای در ایران اسلامی هستند و فرزندانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند نیز زمینه ساز توسعه‌ای و پژوهشی ما هستند و اگر این سرمایه در هرجایی باشد آن کشور پیشرفت می‌کند. این‌چنین سرمایه‌ها را سرمایه‌های اجتماعی هرکشوری می‌گویند.

وزیر آموزش و پرورش در پایان مطالب خود تصریح کردند: ضمن تبریک به دانش آموزان برگزیده از جهت با این حرکت عالمانه و مجدانه توانسته اند در جنبش نرم‌افزاری و تولید علم طبق گفته رهبری، موثر واقع شوند. گفتنی است که امروز ایران اسلامی در منطقه جایگاه بسیار رفیعی را دارد و همین‌طور در سطح جهان جایگاه خوبی را کسب کرده‌ایم.