یک آزمون هوش و دقت تازه 🎖 پیشنهاد می کنیم خودتون رو محک بزنید 🎖

بازدید وزیر آموزش و پرورش از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

بازدید وزیر آموزش و پرورش از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر بازدید وزیر آموزش و پرورش از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان را اطلاع داد.

به نقل از روابط‌عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، سه شنبه بیست و هشت دی ماه وزیر آموزش و پرورش(یوسف نوری) با خانم الهام یاوری نشستی داشتند و از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان بازدید کردند. وزیر آموزش و پرورش با رعایت پروتکل‌­‌های بهداشتی و به علت عدم تجمع از برگزاری جلسه خودداری کردند و شخصا در اتاق هر کدام از مسئولان حاضر شدند و در جریان امور و فعالیت­های سازمان قرار گرفتند.

آقای یوسف نوری از دوایر مختلف سازمان بازدید داشتند و به واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی دقایقی به گفتگو و پرسش و پاسخ با مسئولین پژوهشی مدارس پرداختند.

آقای یوسف نوری در پاسخ به درخواست یکی از نمایندگان منتخب دبیرخانه پژوهشی، مبنی بر رسمیت یافتن سمت معاون پژوهشی در ساختارمنابع انسانی مدارس استعدادهای درخشان گفتند: پیشنهاد بنده برای این مطب معاون تحقیق و توسعه است.

در انتها آقای یوسف نوری ضمن حضور در جلسه­ ای با رئیس و شورای معاونان سازمان استعدادهای درخشان، در خصوص تسریع روند انتقال به ساختمان جدید و استقلال ساختمان سازمان و همچنین تشکیل جلسه هیأت امنا و تاکید بر خلاقیت و مهیا نمون شرایط، برای کسب تجارب جدید برای دانش آموزان مدارس سمپاد و با نظارت و مشاوره و سوق دادن آنها به سمت و سویی درست، مواردی را مطرح نمودند.

سمپاد چیست؟
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان سازمانی است که بر امور تحصیلی دانش آموزانی که هوش بهری بالاتر از حد دانش آموزان معمولی دارند و آموزش های پیشرفته تری در مدارس دریافت می‌کنند، نظارت دارد. نام این سازمان به اختصار سمپاد است. در میان عموم جامعه به موسسه تیزهوشان معروف است. این سازمان دارای دبیرستان‌های نوبت اول ودوم و پیش دانشگاهی دخترانه و پسرانه است.سمپاد در شهرهایی که جمعیت بیشتری دارند مدارس بیشتری نیز دارد. سمپاد دانش آموزان خود را در دو مقطع دبیرستان نوبت اول و دبیرستان نوبت دوم از طریق آزمون های سراسری که و با ارزیابی ریاضی و علوم و هوش‌بهر انتخاب می‌کند. گزینش در مدارس سمپاد بر اساس آزمون در دو مقطع دبیرستان انجام می‌گردد.

در سال 1366 سمپاد با درخواست دکتر جواد اژه ای، معاون فرهنگی و اجتماعی نخست وزیر، تاسیس گردید. در همان سال پس از شهر تهران، در کرمان و همدان نیز مرکزی تاسیس گردید و این روند که طی 26 سال اخیر ادامه یافته است و سمپاد را به یکی از گسترده ترین مجموعه های آموزشی یکپارچه در سطح آموزش و پرورش تبدیل نموده است.