آزمون: آزمون اول فیزیک ترم اول (متوسط)

آزمون اول فیزیک ترم اول (متوسط)

برای شما یک آزمون ترم یک فیزیک نهم در سطح متوسط-دشوار آماده کرده‌ایم. زحمت آماده سازی سوالات با آقای افشارراد رتبه هفت کنکور ریاضی سال 95 بوده است. از ایشان تشکر می‌کنیم. در این آزمون با سوالات فیزیک حرکت و نیرو دست و پنجه نرم خواهیم کرد.

فیزیک (از یونان باستان: φυσική (ἐπιστήμη) ، romanized: fizikḗ (epistḗmē) ، lit. "دانش از طبیعت" ، از φύσις phýsis "طبیعت") علم طبیعی است که ماده و خواص آن را مطالعه می کند، حرکت و رفتار آن از طریق فضا و زمان و همینطور خواص مرتبط با انرژی و نیرو. فیزیک یکی از اساسی‌ترین رشته‌های علمی است و هدف اصلی آن درک چگونگی رفتار جهان است.

فیزیک یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های دانشگاهی است و به واسطه گنجاندن نجوم، شاید قدیمی‌ترین باشد. بیش از دو هزاره گذشته، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و شاخه‌های خاصی از ریاضیات جزئی از فلسفه طبیعی بودند، اما در طول انقلاب علمی در قرن هفدهم این علوم طبیعی به خودی خود به عنوان کوشش‌های تحقیقاتی بی‌نظیر ظاهر شدند. فیزیک با بسیاری از حوزه‌های بین رشته‌ای علوم، مانند بیوفیزیک و شیمی کوانتومی، تلاقی دارد و مرزهای فیزیک به طور دقیق مشخص نشده است. ایده‌های جدید در فیزیک اغلب ساز و کارهای اساسی مورد مطالعه سایر علوم را توضیح می دهد و راه‌های جدید تحقیق در رشته‌های دانشگاهی مانند ریاضیات و فلسفه را پیشنهاد می‌کند. پیشرفت‌های فیزیک اغلب پیشرفت‌های فن‌آوری‌های جدید را امکان‌پذیر می کند. به عنوان مثال، پیشرفت‌ها در درک الکترومغناطیس، فیزیک حالت جامد و فیزیک هسته‌ای به طور مستقیم منجر به توسعه محصولات جدیدی شد که جامعه مدرن امروزی مانند تلویزیون، کامپیوتر، لوازم خانگی و سلاح‌های هسته‌ای را به طرز چشمگیری تغییر داده‌اند. پیشرفت در ترمودینامیک منجر به توسعه صنعتی شدن شد و پیشرفت در مکانیک الهام بخش از توسعه حساب و دیفرانسیل در ریاضیات است.

نجوم یکی از قدیمی‌ترین علوم طبیعی است. تمدن‌های اولیه با قدمت قبل از 3000 سال قبل از میلاد مسیح مانند سومری‌ها، مصریان باستان و تمدن دره ایندوس، دانش پیش بینی کننده و درک اساسی از حرکات خورشید، ماه و ستاره‌ها داشتند. ستارگان و سیارات، به اعتقاد آن‌ها به عنوان نماینده خدایان اغلب پرستش می‌شدند. در حالی که توضیحات مربوط به موقعیت‌های مشاهده شده ستارگان غالباً بدون آگاهی و فاقد مدارک بودند، این مشاهدات اولیه پایه و اساس نجوم بعدی را بنا نهاده است. به عنوان مثال ستاره‌ها روی حلقه‌های بزرگی در آسمان حرکت می کردند.

به گفته عسگر آابو (Asger Aaboe)، منشأ نجوم غربی در بین‌النهرین یافت می‌شود و تمام تلاش‌های غربی در علوم دقیق از نجوم اواخر بابل منشا می‌گیرد. منجمان مصری بناهای تاریخی را به نمایش می‌گذارند که دانش فلکی و حرکات اجسام آسمانی را نشان می دهد، در حالی که هومر شاعر یونانی از اشیاء مختلف آسمانی در ایلیاد و ادیسه خود می‌نوشت. اخترشناسان یونانی بعدها نام‌های بسیاری از صور فلکی را که از نیمکره شمالی قابل رویت است، امروزه مورد استفاده قرار می دهند.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
10 4 دارد 100 رایگان 1399/12/24