کلاس های VIP پایه دهم تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: مرحله اول نجوم ۹۷

مرحله اول نجوم ۹۷

آزمونی که هم‌اکنون به صورت آنلاین در آن شرکت می‌نمایید، آزمون مرحله اول المپیاد نجوم و اختر فیزیک ایران در سال 97 می‌باشد.

هر سال در اواخر بهمن و یا اوایل اسفند آزمون مرحله ی اول المپیاد برگزار می گردد. تعداد شرکت کنندگان در رشته‌های مختلف متفاوت می‌باشد و از میان این شرکت کنندگان حدود ۱۰۰۰ نفر به مرحله ی بعدی المپیاد راه پیدا می کنند. آزمون مرحله اول المپیاد نجوم شامل حدود 35 سوال چهارگزینه‌ای می باشد. اولین بار در سال 1384 باشگاه دانش پژوهان جوان کميته علمی نجوم را تشکيل داد و آزمون المپياد نجوم را در بين دانش آموزان سراسر کشور برگزار کرد.

ایده المپیاد نجوم و اخترفیزیک توسط نمایندگان تایلند، اندونزی، ایران، چین و لهستان مطرح شد. هدف از این پیشنهاد، ایجاد یک مسابقه سطح بالا در رده دبیرستان و همچنین پیشرفت آموزش نجوم و اخترفیزیک در کشورهای مختلف بود. این ایده با موافقت سایر کشورها مواجه شد و این مسابقات جدید، المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک نام گرفت و اولین دوره آن در تایلند و در سال ۲۰۰۷ برگزار شد. لازم است ذکر شود مسابقات مشابهی به طور موازی و از سال ۱۹۹۶ در حال برگزاری است که المپیاد جهانی نجوم (IAO) خوانده می‌شود. قبل از ایجاد المپیاد جدید، بیشتر کشورها از جمله ایران در این المپیاد شرکت می‌کردند. در این دوره، تیم ملی ایران از چهار دانش‌آموز دختر و سه دانش‌آموز پسر تشکیل شده بود که در مسابقات جهانی المپیاد نجوم در چین شرکت و با کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و سه مدال برنز و یک دیپلم افتخار، مقام چهارم جهان را کسب کرد.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
35 5 دارد 100 رایگان 1398/11/11