کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: مرحله اول المپیاد شیمی ۹۱

مرحله اول المپیاد شیمی ۹۱

آزمونی که هم‌اکنون به صورت آنلاین در آن شرکت می‌نمایید، آزمون مرحله اول المپیاد شیمی ایران در سال 91 می‌باشد. در سال‌های گذشته کف قبولی مرحله یک المپیاد شیمی حدود 50 الی 60 درصد بوده است.

هر سال در اواخر بهمن و یا اوایل اسفند آزمون مرحله ی اول المپیاد برگزار می گردد. تعداد شرکت کنندگان در رشته های مختلف متفاوت می باشد و از میان این شرکت کنندگان حدود ۱۰۰۰ نفر به مرحله ی بعدی المپیاد راه پیدا می کنند. آزمون مرحله اول المپیاد شیمی شامل حدود ۴۰ سوال چهارگزینه ای می باشد. اولین آزمون ملی المپیاد شیمی در ایران در سال ۱۳۷۰ برگزار شد. پس از حضور در دو دوره المپیاد جهانی به عنوان ناظر علمی در سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۲ و کسب جواز رسمی حضور در این مسابقات، اولین تیم ملی المپیاد شیمی ایران در بیست و پنجمین المپیاد جهانی شیمی در پروجای ایتالیا در سال ۱۹۹۳ شرکت کرد.

اولین المپیاد جهانی شیمی (International Chemistry Olympiad یا IChO) در کشور چکسلواکی، شهر پراگ، در سال ۱۹۶۸ برگزار شد. از این زمان، این مسابقه‌ بین‌المللی و برای دانش آموزان دبیرستانی معمولاً در جولای هر سال (به غیر از سال ۱۹۷۱) در یکی از کشورهای جهان به عنوان میزبان و به صورت دو آزمون تئوری و آزمایشگاهی برگزار شده‌است.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
50 4 دارد 100 رایگان 1398/09/29