آزمون: مرحله اول المپیاد کامپیوتر 97

مرحله اول المپیاد کامپیوتر 97

آزمون آنلاین المپیادی که هم‌اکنون به صورت آنلاین در آن شرکت می‌نمایید، آزمون مرحله اول المپیاد کامپیوتر ایران در سال 97 (مرحله اول المپیاد کامپیوتر دوره بیست و نه) می‌باشد. حدود نمره‌ی قبولی آزمون‌های مرحله یک المپیاد کامپیوتر مرحله اول در سنوات گذشته حدود 35 درصد می‌باشد.

المپیاد کامپیوتر در ایران از سال ۱۳۶۹ و توسط معاونت دانش‌پژوهان جوان برگزار می‌شود. این المپیاد هر ساله بین دانش‌آموزان دبیرستان دوره دوم (سال دهم و یازدهم) برگزار می‌گردد و برگزیدگان نهایی به عنوان نماینده ایران به المپیاد جهانی کامپیوتر اعزام می‌شوند.

این المپیاد در حال حاضر طی چهار مرحله برگزار می‌شود.

آزمون مرحله اول شامل حدوداً 25 الی ۳۰ سؤال تستی پنج گزینه‌ای است که با هدف سنجش هوش و اطلاعات شرکت‌کنندگان و با نیاز به حداقل دانش قبلی طراحی شده‌است. حدود 1000 نفر برتر شرکت کنندگان این مرحله برای آزمون مرحله‌ی دوم برگزیده می‌شوند. مرحله‌ی دوم این آزمون در دو روز برگزار می‌شود که روز اول آن تستی و روز دوم، تشریحی می‌باشد. معمولاً حدود ۷۵ نفر برتر این آزمون برای آزمون مرحله سوم برگزیده می‌شوند. مرحله‌ی سوم این آزمون به صورت برنامه‌نویسی می‌باشد و حدوداً ۴۰ نفر در آن برای دورهٔ تابستان برگزیده می‌شوند. سوال‌های این آزمون معمولاً سوال‌هایی هستند که بدون استفاده از الگوریتم‌های پیچیده حل می‌شوند، برای حل این سوال‌ها دانش‌پژوه باید مانند مرحله ۲ سوال‌ها را به صورت نظری حل کند، سپس آن را به صورت کد پیاده‌سازی کند. دوره تابستانی افرادی که در مرحلهٔ سوم برگزیده می‌شوند تابستان تحت آموزش قرار می‌گیرند و در نهایت به دانش پژوهان مدال‌های برنز، نقره و طلا داده می‌شود. به ۸ نفر اول دوره تابستان مدال طلا اهدا خواهد شد. به حدود 16 نفر بعدی دوره تابستان مدال نقره و به دیگر دانش‌پژوهان مدال برنز اهدا خواهد شد. بر اساس شرایط علمی دانش‌پزوهان و همینطور بر اساس بخش‌نامه‌های آن سال ممکن است به چند نفر آخر تنها گواهی حضور داده شود. دارندگان نشان طلا به دوره یک‌ساله آمادگی تیم جهانی دعوت می‌شوند و از میان آنان، ۴ نفر به عنوان نماینده ایران در المپیاد جهانی انتخاب می‌گردند. امیدواریم از این آزمون آنلاین المپیاد کامپیوتر استفاده کافی را ببرید.

در اینجا می توانید مقاله آشنایی با المپیاد کامپیوتر را نیز مطالعه نمایید.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
25 5 دارد 240 رایگان 1400/03/08