آزمون: هندسه فضایی و تجسم فضایی 1 (پیشرفته)

هندسه فضایی و تجسم فضایی 1 (پیشرفته)

در این آزمون آنلاین هندسه پایه دهم، با 8 سوال سخت از هندسه فضایی بخش تجسم فضایی هندسه دهم مواجه می شوید. سوالات از آزمون های آزمایشی کنکور در سال های گذشته انتخاب شده اند. موفق باشید.
هندسه فضایی و تجسم فضایی
این اصطلاح توسط هوارد گاردنر به عنوان یک ظرفیت محاسباتی انسانی تعریف شده‌است که توانایی یا مهارت ذهنی برای حل مشکلات مکانی مربوط به جهت‌یابی، تجسم اشیاء از زوایا و مکانهای مختلف، تشخیص چهره‌ها یا صحنه‌ها یا توجه به جزئیات دقیق را تعریف می‌کند. گاردنر در ادامه توضیح می‌دهد که هوش فضایی می‌تواند برای حل مشکلات در زمینه‌های مربوط به مشاغل واقع گرایانه، شی گرا و تحقیقاتی مؤثر باشد. این توانایی یک مهارت مغزی است که در افراد دارای نقص بینایی نیز دیده می‌شود. همان‌طور که توسط گاردنر تحقیق شده‌است، یک فرد نابینا می‌تواند اشکال را به روشی غیر بصری تشخیص دهد. استدلال فضایی فرد نابینا به آنها اجازه می‌دهد تا حساسیت‌های لمسی را به محاسبات ذهنی طول و تجسم فرم تبدیل کنند.

در اینجا می توانید قسمت اول آموزش هندسه فضایی به زبان استاد سینا رضایی زارعی، برنز جهانی المپیاد ریاضی را مشاهده نمایید.

در اینجا می توانید قسمت دوم آموزش هندسه فضایی به زبان استاد سینا رضایی زارعی، برنز جهانی المپیاد ریاضی را مشاهده نمایید.

در اینجا می توانید قسمت سوم آموزش هندسه فضایی به زبان استاد سینا رضایی زارعی، برنز جهانی المپیاد ریاضی را مشاهده نمایید.

در اینجا می توانید آموزش دیگری از هندسه فضایی را به زبان استاد امیر بغدادی مشاهده نمایید.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
8 4 دارد 15 رایگان 1399/12/24