کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: تغییرهای شیمیایی 1 (پیشرفته)

تغییرهای شیمیایی 1 (پیشرفته)

آزمون آنلاین تغییرهای شیمیایی 1 (پیشرفته) کتاب علوم هشتم بخش شیمی را مشاهده می کنید! در این آزمون شیمی هشتم، با یک آزمون ویژه دانش آموزان مستعد و برتر (مانند دانش آموزان مدارس سمپاد و مدارس برتر کشور) مواجه می شوید. آماده اید؟ پس خودتون رو برای این آزمون آنلاین شیمی و یک چالش خوب دعوت کردید. شروع کنید!

در زیر می توانید توضیحاتی مقدماتی همراه با خلاصه ای از درسنامه فصل تغییرهای شیمیایی هشتم را پیدا کنید.

مواد اطراف ما پیوسته در حال تغییر هستند و این تغییر ممکن است فیزیکی یا شیمیایی باشد.

تغییر فیزیکی

تغییری است که در آن فقط شکل و حالت ماده عوض می شود ولی در نوع مولکول ها و ماهیت ماده تغییری ایجاد نمی شود. مثل شکستن، خرد شدن، ذوب و انجماد، تبخیر، تصعید، میعان چگالش

تغییر شیمیایی

تغییری که در آن نوع مولکول ها و ماهیت ماده عوض می‌شود و ماده جدیدی با خواص جدید به وجود می آید. مثل زرد شدن برگ درختان، زنگ زدن فلزات و فاسد شدن مواد غذایی، سوختن، پختن، ترس شدن شیر و ماست، هضم غذا و کپک زدن میوه ها

  • در تغییر شیمیایی نوع مولکول ها عوض می‌شود ولی در نوع اتم ها تغییر ایجاد نمی شود.
  • تغییرات چه فیزیکی و شیمیایی باشند می‌توانند مفید یا مضر باشند.
  • تغییرات فیزیکی و شیمیایی با سرعت های متفاوت انجام می شوند. به عنوان مثال سوختن بنزین تغییری سریع اما زنگ زدن آهن تغییری کند به حساب می آید.
  • تغییرات شیمیایی با کاهش یا افزایش انرژی همراه هستند یعنی بعضی از تغییرات گرماده و بعضی گرماگیر می‌باشد.

همه مواد انرژی شیمیایی ذخیره شده دارند به طوری که در اثر تغییر های فیزیکی و شیمیایی انرژی آنها تغییر می‌کند. چگونه می توان از انرژی ذخیره شده در مواد استفاده کرد؟ آیا می توان انرژی شیمیایی مواد را به انرژی الکتریکی و گرمایی تبدیل کرد؟

همه جا با تغییرات شیمیایی

اگر یک لیوان شیر تازه را چندین ساعت در هوای گرم و آزاد قرار دهید چه خواهد شد؟ آیا مزه و بوی آن تغییر می کند؟ آیا خواص شیر پس از ماندن در هوای گرم و خواص شیر تازه یکسان است؟ هر روز شاهد تغییر های شیمیایی زیادی مانند ترش شدن شیر در زندگی روزانه خود هستیم. تغییرهای شیمیایی می‌تواند مفید یا مضر باشد. برای مثال ترش شدن شیر تغییر شیمیایی غیر مفیدی است زیرا شیر ترش شده قابل خوردن نیست. باید مقدار زیاد زیادی انرژی و سرمایه هزینه کنیم تا بتوانیم شیر را برای مدت طولانی تری نگه داریم. در حالی که پختن غذا تغییر شیمیایی مفید است و کمک می‌کند تا هضم آن در بدن ما آسان تر شود. در سال هفتم آموختید که مواد انرژی شیمیایی دارند. وقتی یک ماده دچار تغییر شیمیایی یا فیزیکی می شود انرژی شیمیایی آن تغییر می کند. تغییرات شیمیایی توسط باکتری‌ها نیز اتفاق می افتد. بیشتر باکتری ها مفید هستند. آنها می‌توانند سبب تغییر های شیمیایی گوناگون شوند. برای مثال استوباکتری سبب تبدیل انگور به سرکه و لاکتوباسیل سبب تبدیل شیر به ماست می‌شود. ماست پروبیوتیک با استفاده از باکتری های مفید تهیه می شود.

سوختن روشی برای استفاده از انرژی شیمیایی مواد

روش‌های مختلفی برای استفاده کردن از انرژی شیمیایی مواد وجود دارد. یکی از این روش ها سوزاندن مواد است. سوختن تغییر شیمیایی است که با تولید نور و گرما همراه است. از همین رو انسان ها برای گرم کردن خانه، پختن غذا، به حرکت در آوردن خودروها و کارهای بسیار دیگری، موادی مانند چوب، زغال سنگ، نفت، گازوئیل و گاز طبیعی را می سوزانند. سوختن مواد را باید مهار کرد زیرا در غیر این صورت نمی‌توانیم از انرژی شیمیایی آزاد شده آن ها به درستی استفاده کنیم و حتی گاهی ممکن است سوختن گسترش یابد به طوری که مهار آن از دست ما خارج شود که در این صورت خسارت‌های زیادی به بار می آورد. به عنوان نمونه آتش سوزی در جنگل ها مزارع کارخانه ها و موارد دیگر نتیجه سوختن مهار نشده است. احتمالا می دانید گازهای اصلی تشکیل دهنده هوا نیتروژن و اکسیژن هستند ۲۱ درصد هوا را اکسیژن تشکیل می دهد.

سوختن و فراورده های آن

همانطور که می دانید برای سوختن به ماده سوختنی اکسیژن و گرما نیاز است. به طوری که اگر یکی از این سه مورد نباشد سوختن انجام نمی شود. به عنوان مثال شمع که از جنس پارافین است در حضور شعله و اکسیژن می سوزد و گاز کربن دی اکسید بخار آب نور و گرما تولید می کند. حاصل سوختن شمع همراه با اکسیژن ایجاد گرما و همین طور تولید نور بخار آب و گاز کربن دی اکسید است. در سوختن شمع که تغییر شیمیایی نام دارد گاز اکسیژن و ماده سازنده شمع که دچار تغییر شیمیایی می شوند واکنش دهنده نام دارند و به بخار آب و گاز کربن دی اکسید که در اثر تغییر شیمیایی تولید می شوند فراورده می گویند.

تغییرات شیمیایی در بدن جانداران

تمامی جانداران از جمله انسان با سوزاندن مواد غذایی انرژی مورد نیاز خود را فراهم می‌کنند، یعنی غذایی که مصرف می‌شود پس از هضم و تغییر شیمیایی وارد خون شده و از آنجا وارد سلول ها می گردد و در میتوکندری انرژی شیمیایی آزاد می شود.

عوامل موثر در تغییر سرعت تغییرات شیمیایی

دما (گرما)- افزایش سطح تماس- افزایش غلظت- کاتالیزگر

کاتالیزگر: ماده ای که سرعت تغییرات شیمیایی را افزایش می دهد و در پایان این واکنش خود بدون هیچ گونه تغییری و دست نخورده باقی می ماند.

آنزیم: در بدن موجودات زنده کاتالیزگر های گوناگونی به نام آنزیم وجود دارد. آنزیم ها سبب می‌شوند تغییرات شیمیایی در بدن موجودات زنده سریع‌تر انجام شود. این تغییرات درون سلول های بدن و و در داخل میتوکندی انجام می‌شود.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
10 4 دارد 40 رایگان 1399/01/30