کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: فشار 2 (پیشرفته)

فشار 2 (پیشرفته)

آزمون آنلاینی که در آن شرکت می‌کنید، آزمون آنلاین فیزیک فصل "فشار" علوم نهم و در سطح پیشرفته می باشد. در این آزمون فیزیک نهم، با یک آزمون ویژه دانش آموزان مستعد و برتر (مانند دانش آموزان مدارس سمپاد و مدارس برتر کشور) مواجه می شوید. آماده اید؟ پس خودتون رو برای این آزمون آنلاین فیزیک و یک چالش خوب دعوت کردید. شروع کنید!
راستی، انتخاب سوالات، با آقای احسان شریفیان، رتبه 1 کنکور سراسری ریاضی سال 95 بوده است.

(توجه: این آزمون ویدئو بررسی سوالات دارد. ابتدا ذکر کنیم عواید نهایی اخذ شده جهت این ویدئوها با توجه به شرایط کرونا در کشور، صرف امور خیریه درمانی می شود. هزینه تهیه این ویدئوها از نظر اخلاقی 60 هزار تومان است که اگر در توان مالی شما نیست، می توانید با خیال راحت استفاده نمایید. در توان مالی شما است، لطفا ابتدا با آی‌دی @sampaadia_admin در تلگرام ارتباط برقرار کنید و هزینه آن را پرداخت کرده و سپس استفاده نمایید. در این ویدئوها که توسط اساتید عزیز، آقایان احسان شریفیان رتبه 1 کنکور سراسری ریاضی سال 95 و امیرحسین افشارراد رتبه 7 کنکور سراسری ریاضی سال 95 آمده شده اند، راه حل سوالات آزمون های آنلاین فیزیک نهم (علوم نهم) زیر بررسی شده اند:

موفق باشید.)

فشار به میزان نیروی عمودی وارد بر سطح با مساحت واحد تعریف می‌شود و با نماد P نمایش داده می‌شود. از نظر روابط ریاضی، فشار به صورت P=F/A تعریف می‌شود که در آن F اندازه نیروی عمودی وارد بر سطح و A مساحتی سطحی است که نیرو بر آن اعمال می‌شود. فشار یک کمیت اسکالر است. دقت کنید فشار "جهت ندارد" و این جمله که «فشار در این جهت اعمال می‌شود» غلطی عمومی بیش نیست! در حقیقت نیروی اعمال شده بر سطح دارای جهت و راستا است ولی فشار فاقد جهت می‌باشد.

یکای فشار در دستگاه SI (مرجع بین‌المللی یکاها)، پاسکال است که با نماد "Pa" نمایش داده می‌شود. یک پاسکال برابر است با نیروی یک نیوتون وارد بر یک مترمربع. یکاهای دیگری نیز برای اندازه‌گیری فشار وجود دارند. از جمله:

اتمسفر که معمولاً برای اندازه‌گیری فشار هوا و سیالات به‌کار می‌رود و یک اتمسفر برابر است با فشار ناشی از ستون آب به ارتفاع 10 متر.

بار که برای واحد فشار متریک است ولی یکایی مورد تأیید SI نیست. هر بار دقیقاً برابر با ۱۰۰۰۰۰ پاسکال است.

میلی‌متر جیوه نشان‌دهنده فشار است که از ستون جیوه به ارتفاع یک میلی‌متر نشات می‌گیرد که در نشان دادن فشار خون از مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویدئوی راه حل و بررسی سوالات این آزمون را در اینجا مشاهده نمایید. این ویدئو به همت استاد امیرحسین افشارراد عزیز آماده شده است.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
11 4 دارد 60 رایگان 1399/04/06