کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: حرکت چیست 1 (پیشرفته)

حرکت چیست 1 (پیشرفته)

آزمون آنلاینی که در آن شرکت می‌کنید، آزمون آنلاین فیزیک فصل "حرکت چیست" علوم نهم و در سطح پیشرفته می باشد. در این آزمون فیزیک نهم، با یک آزمون ویژه دانش آموزان مستعد و برتر (مانند دانش آموزان مدارس سمپاد و مدارس برتر کشور) مواجه می شوید. آماده اید؟ پس خودتون رو برای این آزمون آنلاین فیزیک و یک چالش خوب دعوت کردید. شروع کنید!
راستی، انتخاب سوالات، با آقای احسان شریفیان، رتبه 1 کنکور سراسری ریاضی سال 95 بوده است.

(توجه: این آزمون ویدئو بررسی سوالات دارد. ابتدا ذکر کنیم عواید نهایی اخذ شده جهت این ویدئوها با توجه به شرایط کرونا در کشور، صرف امور خیریه درمانی می شود. هزینه تهیه این ویدئوها از نظر اخلاقی 60 هزار تومان است که اگر در توان مالی شما نیست، می توانید با خیال راحت استفاده نمایید. در توان مالی شما است، لطفا ابتدا با آی‌دی @sampaadia_admin در تلگرام ارتباط برقرار کنید و هزینه آن را پرداخت کرده و سپس استفاده نمایید. در این ویدئوها که توسط اساتید عزیز، آقایان احسان شریفیان رتبه 1 کنکور سراسری ریاضی سال 95 و امیرحسین افشارراد رتبه 7 کنکور سراسری ریاضی سال 95 آمده شده اند، راه حل سوالات آزمون های آنلاین فیزیک نهم (علوم نهم) زیر بررسی شده اند:

موفق باشید.)

در فیزیک، حرکت همان تغییر موقعیت یک شی با گذشت زمان است. حرکت در فیزیک و به کمک ریاضی با کمک مفاهیمی مانند جابجایی، مسافت، سرعت، شتاب، سرعت لحظه ای و زمان توصیف می شود. حرکات همه اشیاء در مقیاس بزرگ (مانند اتومبیل ، پرتابه ، سیارات ، سلول ها و انسان ها) توسط مکانیک کلاسیک بررسی می شود، در حالی که حرکت ذرات بسیار کوچک و اتمی و زیر اتمی توسط مکانیک کوانتومی توصیف می شود. از نظر تاریخی، نیوتن و اویلر سه قانون مکانیک کلاسیک را تدوین کرده اند که به قوانین سه گانه نیوتون معروف شدند.

قانون اول نیوتن هرگاه جسمی تحت تأثیر یک نیروی خارجی نباشد، یا ساکن است، یا با سرعت ثابت در حال حرکت است و تا ابد این شرایط تغییر نخواهد کرد.

قانون دوم نیوتن حاصل ضرب شتاب یک جسم در جرم آن با مجموع نیروهای وارد بر آن برابر است.

قانون سوم نیوتن اگر جسم اول به جسم دوم نیرو وارد کند، جسم دوم نیرویی با همان اندازه و در جهت مخالف به جسم اول وارد می‌کند.

ویدئوی راه حل و بررسی سوالات این آزمون را در اینجا مشاهده نمایید. این ویدئو به همت استاد امیرحسین افشارراد عزیز آماده شده است.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
12 4 دارد 60 رایگان 1399/04/06