کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: مرحله دوم المپیاد زیست 95

مرحله دوم المپیاد زیست 95

شما در حال شرکت در آزمون مرحله 2 نوزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی ایران در سال 1395 به صورت آنلاین می باشید. همینطور کف قبولی آزمون مرحله دو المپیاد زیست شناسی حدود 45-50 درصد می باشد. دانش پژوهان عزیز، توجه داشته باشید که در این آزمون دو نوع پرسش وجود دارد: پرسش های "صحیح/غلط" و "مسائل کوتاه پاسخ". بارم سوالات متفاوت است که در تصحیح لحاظ شده است. همینطور دقت کنید جزییات تصحیح را با توجه به دلایلی با مرحله دو دقیقا مطابق نکردیم. به عنوان مثال سوالاتی که صحیح و غلط هستند را، نمره منفی قرار نداده ایم و در عوض اگر بخشی از گزینه های صحیح را به صورت ناقص انتخاب کنید، به شما نمره صحیح تعلق نمی یابد. جهت اطلاع شما اصل بارم دهی به سوالات مرحله دو المپیاد زیست سال 95 به شکل زیر بوده است:

در کلیه سوالات صحیح-غلط، هر پاسخ نادرست 0.5 نمره منفی دارد، یعنی برای مثال اگر به هر 5 مورد یک سوال پاسخ نادرست داده شود، نمره کسب شده برابر 2.5- خواهد بود.

دقت کنید بارم هر سوال "صحیح-غلط" 5 نمره و هر سوال کوتاه پاسخ 6 نمره است.

بارم بندی این آزمون آنلاین به این گونه است که اگر به سوالی پاسخ صحیح بدهید نمره آن را کسب می کنید و اگر پاسخ شما کاملا صحیح نباشد (یعنی در یک سوال تمام موارد صحیح را انتخاب نکرده باشید) نمره شما در آن سوال صفر می شود. در نتیجه نمره شما در این آزمون سخت گیرانه تر محاسبه شده است و در نتیجه درصد شما در آزمون واقعی بالاتر می بود. همینطور دقت کنید، پاسخ سوالات کوتاه پاسخ، عددی صحیح است.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
30 5 دارد 180 رایگان 1399/02/12