کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: تنظیم عصبی 1 (پیشرفته)

تنظیم عصبی 1 (پیشرفته)

آزمون آنلاینی که در آن شرکت می‌کنید، آزمون آنلاین زیست شناسی فصل تنظیم عصبی علوم هشتم و در سطح پیشرفته می باشد. در این آزمون زیست هشتم، با یک آزمون ویژه دانش آموزان مستعد و برتر (مانند دانش آموزان مدارس سمپاد و مدارس برتر کشور) مواجه می شوید. آماده اید؟ پس خودتون رو برای این آزمون آنلاین زیست شناسی و یک چالش خوب دعوت کردید. شروع کنید!

راستی، انتخاب سوالات با آقای فراهانی، برنز کشوری المپیاد زیست شناسی بوده است.

سیستم عصبی انسان از ۲‌ بخش محوری و مرکزی تشکیل شده است.
همان طور‌که می‌دانیم بخش مرکزی از مغز و نخاع تشکیل شده است که وظیفه دریافت و تحلیل اطلاعات و صدور دستور‌های مناسب را دارند.
سیستم محوری نیز از عصب‌هایی تشکیل شده است که اطلاعات را از گیرنده‌های حسی به مغز و نخاع می‌برند و دستور‌ها را از نغز و نخاع به مراکز حرکتی یا حسی بدن می‌برند.
سیستم عصبی انسان پیشرفته ترین سیستم عصبی در جانداران است. زیرا از میلیاردها میلیارد نورون (سلول عصبی) تشکیل شده که هر کدام با چندین نورون دیگر درارتباطند. این ارتباط سریع و پیچیده نورون‌ها با هم به انسان توانایی به یادآوری، یادگیری، تحلیل و تفسیر اطلاعات را می‌دهد.
نورون‌های سیستم های عصبی سه نوعند. نورون های حسی، حرکتی و رابط.
نورون‌های حسی و حرکتی مسئولیت انتقال اطلاعات از گیرنده‌ها‌ حسی و حرکتی به مراکز عصبی را دارند. جایی که نورون‌های رابط این اطلاعات را دریافت، تحلیل، تفسیر می‌کنند.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
10 4 ندارد 30 رایگان 1399/03/11