کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: حس و حرکت 1 (پیشرفته)

حس و حرکت 1 (پیشرفته)

آزمون آنلاینی که در آن شرکت می‌کنید، آزمون آنلاین زیست شناسی فصل حس و حرکت علوم هشتم و در سطح پیشرفته می باشد. در این آزمون زیست هشتم، با یک آزمون ویژه دانش آموزان مستعد و برتر (مانند دانش آموزان مدارس سمپاد و مدارس برتر کشور) مواجه می شوید. آماده اید؟ پس خودتون رو برای این آزمون آنلاین زیست شناسی و یک چالش خوب دعوت کردید. شروع کنید!

راستی، انتخاب سوالات با آقای فراهانی، برنز کشوری المپیاد زیست شناسی بوده است.

سیستم عصبی بدن ما از ۲ بخش تشکیل شده است. بخش محوری و بخش مرکزی. بخش مرکزی مسئولیت دریافت اطلاعات از بخش محوری، تحلیل این اطلاعت و صدور و ارسال فرمان‌ها از طریق سیستم عصبی محوری است.
اما این اطلاعات از کجا می‌آیند و به کجا می‌روند؟
بدن ما شامل گیره‌های حسی متعددی است. شاید شما تعدادی از گیرنده‌‌ها را بشناسید. این گیرنده‌های حسی، اطلاعات را از محیط خارجی و داخل بدن دریافت می‌کنند و توسط سیستم عصبی محوری به سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) می‌فرستند. این گیرنده‌ها قادر به دریافت ۵ نوع حس هستند. حس‌های چشایی، بویایی، شنوایی، بینایی و لاسمه. این حواس به ما کمک می‌کنند از محیط خود آگاه باشیم و نسبت به خطرات واکنش صحیح نشان دهیم.
سمت دیگر سیستم عصبی محیطی بخش حرکتی بدن ماست. بدن ما پس از دریافت و انتقال اطلاعات به مغز و نخاع نیاز دارد تا واکنش صحیح را به این اطلاعات نشان دهد. برخی از این واکنش‌های به صورت حرکت عضلات هستند که در نهایتا موجب حرکت استخوان‌ها و سیستم اسکلتی بدن می‌شوند. نتیجه‌ حرکت این عظلات می‌تواند دویدن، حرکت عضلات چشم، حرکت تاخودآگاه دست و ... باشد.

ویدئوی راه حل و بررسی سوالات این آزمون را در اینجا مشاهده نمایید. این ویدئو به همت استاد بنیامین فراهانی عزیز آماده شده است.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
10 4 ندارد 30 رایگان 1399/03/11