ثبت‌نام کلاس تخصصی کمپبل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ لینک

آزمون: مسابقات ریاضی کانگورو سال 2018 نهم و دهم

مسابقات ریاضی کانگورو سال 2018 نهم و دهم

در این آزمون آنلاین، در بیست و سومین دوره جشنواره بین المللی ریاضیات کانگورو که در سال 1397 و برای دهمین بار در ایران برگزار شده است، شرکت می کنید. (International Math Kangaroo 2018) دقت کنید این آزمون شامل 30 سوال 5 گزینه ای است. سؤال های 1 تا 10 ، سه امتیازی، سؤال های 11 تا 20، چهار امتیازی و سؤال های 21 تا 30، پنج امتیازی هستند و نمره منفی ندارند. همانطور که از طبقه بندی آزمون مشخص است، شما در حال شرکت در آزمون کانگورو نهم و دهم (Junior) هستید. از اهداف مسابقه ریاضی کانگورو می‌توان به دو جمله معروف اشاره کرد: "تمام دانشآموزان در هر سطحی میتوانند در آن شرکت کنند و همه شرکتکنندگان در آن برندهاند؛ هیچ کس در ریاضیات کانگورو بازنده نیست!" و "محتوای علمی مسئلههای مسابقه ریاضی کانگورو پیچیده نیست و پاسخ دادن به آنها نیاز به آمادگی ویژهای ندارد، فقط به کمی فکر کردن و خلاقیت نیاز است!". 

تاریخچه مسابقات ریاضی کانگورو

مسابقه و جشن ریاضی بین المللی کانگورو یک مسابقه ریاضی براي دانش آموزان در رده های سنی متفاوت (از اول دبستان تا سال دوازدهم دبیرستان) می باشد که به صورت سوالات چند گزینه ای طرح و برگزار می شود و هر دانش آموز مشتاقی می تواند در این مسابقه (در پایه مربوط به خودش) شرکت کند. این مسابقه در سال 1991 توسط دو معلم فرانسوي به نام هاي آندرهلدیک و ژان پیربودین در فرانسه پایه گذاری شد که در اولین مسابقه 120000 دانش آموز ابتدایی در آن شرکت نمودند و در دوره های بعدی این مسابقه با استقبال بالا مواجه شد و براي دانش آموزان دبیرستان نیز برگزار شد. البته دقت کنید، با کانگورو به دید مسابقه نگاه نکنید، بیشتر یک جشن ریاضی است تا مسابقه. فان باشید!

نحوۀ اعطای گواهی شرکت و دیپلم افتخار

دیپلم افتخار ۳۰٪ برتر به دانش‌آموزانی تعلق می‌گیرد که هم نمره آن‌ها از نمره میانگین کشوری در پایه خود بالاتر باشد و هم جزء ۳۰٪ برتر استان در پایه خود باشند.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
30 5 ندارد 90 رایگان 1400/06/24