کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها

آزمون: تنظیم هورمونی 1 (پیشرفته)

تنظیم هورمونی 1 (پیشرفته)

آزمون آنلاین تنظیم هورمونی 1 (پیشرفته) کتاب علوم هشتم بخش زیست شناسی را مشاهده می کنید! در این آزمون زیست هشتم، با یک آزمون ویژه دانش آموزان مستعد و برتر (مانند دانش آموزان مدارس سمپاد و مدارس برتر کشور) مواجه می شوید. آماده اید؟ پس خودتون رو برای این آزمون آنلاین زیست شناسی و یک چالش خوب دعوت کردید. شروع کنید!

راستی، انتخاب سوالات با آقای فراهانی، برنز کشوری المپیاد زیست شناسی بوده است.

هورمون ها (به معنی من برمی انگیزم) موادی شیمیایی هستند که در غدد درون ریز ساخته و به جریان خون وارد می شوند. هورمون ها عملکرد و کارکرد یاخته های (سلول) هدف خود را تغییر می دهند و فعالیت سلول‌های مختلف بدن را تنظیم می کنند. در واقع انواع هورمون های ترشح شده از غدد درون‌ریز، نقش یک پیام‌رسان شیمیایی را برای بدن ایفا می‌کنند و بسیاری از توانایی‌های بدن موجود زنده به کمک هورمون ها ممکن می‌شود. در این مورد می توان به رشد استخوان‌ها، ضربان قلب، تاثیر بر توانایی بدن برای تبدیل کالری مصرفی به انرژی و موارد دیگر نام برد. در حقیقت هورمون‌ها اثری کنترلی بر روی سلول‌های بدن دارند. از معروف ترین هورمون های بدن می توان به انسولین، گلوکاگون، هورمون رشد، هورمون‌های تیروئید، کورتیزول و همچنین هورمون‌های جنسی مانند تستوسترون، استروژن و پروژسترون نام برد.

ویدئوی راه حل و بررسی سوالات این آزمون را در اینجا مشاهده نمایید. این ویدئو به همت استاد بنیامین فراهانی عزیز آماده شده است.

تعداد سؤالات تعداد گزینه‌ها نمره‌ی منفی؟ مدت زمان آزمون (دقیقه) قیمت آزمون تاریخ ایجاد
11 4 دارد 30 رایگان 1399/03/07