ثبت‌نام کلاس تخصصی کمپبل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ لینک

مجموعه سوالات هندسه میثم عقیقی مراجع و منابع المپیاد ریاضی

مجموعه سوالات هندسه میثم عقیقی دانلود

مجموعه تمرین های هندسه در المپیاد ریاضی

سوالات هندسه که در این فایل می بینید، سوالات هندسه در المپیاد ریاضی به قلم آقای میثم عقیقی می باشد. ایشان از اساتید مطرح هندسه بودند که در دوره تابستان و دوره طلا به دانش پژوهان المپیاد ریاضی هندسه تدریس می کردند و مجموعه سوالات خود را جهت استفاده عموم منتشر کردند. در مقدمه این فایل، ایشان نوشته اند:

در سال های اخیر، با افزایش متقاضیان شرکت در المپیاد ریاضی، به تبع آن کلاس های آموزش المپیاد نیز افزایش چشم گیری داشته اند. بنده حقیر نیز این افتخار را داشته ام که از سال 1385 تا سال 1392 عهده دار بخش کوچکی از این آموزش باشم. اکنون که بنا به مقتضیات قصد کناره گیری از این وادی را دارم، در صدد شدم تا سوالات و تمریناتی را که در این سال ها گردآوری کرده بودم در قالب یک مجموعه ی منسجم در آورده و در اختیار علاقه مندان به هندسه اعم از دبیران و دانش آموزان قرار دهم.
بدیهی است مطالعه ی این مجموعه به تنهایی موثر نخواهد بود و استفاده ی بهینه از آن برای دانش آموزان زمانی میسّر می شود که در کنار دیگر منابع آموزش هندسه و یا یک دبیر مسلّط به حل مسائل این مجموعه بپردازند.
در آخر لازم به ذکر است که اکثر مطالب این مجموعه در ابتدا فقط به نیّت استفاده ی شخصی نویسنده در کلاس های آموزش هندسه بوده و از این رو دارای بی نظمی و خلاصه نویسی فراوانی می باشد.
میثم عقیقی
بهار 1392

فهرست مطالب
1. مجموعه تمرین های درسی
2. تمرین های متفرقه
3. سوالات مرحله دوم
4. سوالات پیشنهادی هندسه در المپیاد جهانی ریاضی
5. آزمون ها

تمرین های درسی شامل مباحث زیر است:
چهارضلعی محاطی - ویژگی های مثلث - سوا - ژرگون - منلائوس - کارنو - انتقال - نیم دور - دوران - تجانس - تجانس مارپیچی - ناهمساز - همساز - پاسکال - قطب و قطبی - انعکاس

امیدواریم از این کتاب المپیاد ریاضی استفاده کافی را ببرید. ما را در کانال تخصصی ریاضی سمپادیا دنبال کنید.

حجم فایل: 51 مگا بایت