دسته‌بندی:   مجله‌ی علمی

دستورالعمل ضدعفونی دفاتر کاری برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا

دستورالعمل ضدعفونی دفاتر کاری برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا

با توجه به این که ضدعفونی میزهای اداری و وسایل شخصی همکاران محترم ازمسایل مهم و زمان بر می باشد، پیشنهاد می کنم تمامی همکاران با استفاده از مواد ضد غفونی کننده مناسب (محلول ۵ در صد وایتکس یا دستمال مرطوب آنتی باکتریال و یا هر محلولی که قابلیت از بین بردن چربی را داشته باشد) شخصا اقدام به نظافت روزانه سطوح پر تماس داخل دفتری خود بفرمایند.

پنج مرحله ضدعفونی سطح متوسط دفاتر اداری:

 1. ابزار نظافت خود را آماده کنید:
  از ماسک و دستکش یکبار مصرف استفاده کنید. از محلول سفید کننده با غلظت نهایی ۵ درصد استفاده کنید. پنجره ها را برای تهویه باز نگه دارید و به یاد داشته باشید که از تماس دست ها و محلول با صورت و چشم خودداری کنید.
 2. شروع به تمیز کردن سطوح کنید
  محلول ضد عفونی کننده یا سفید کننده را آماده کنید و کف محل مورد نظر را از یک انتهای به انتهای دیگر تمیز کنید. از دستمال های یکبار مصرف یا پارچه برای پاک کردن سطوح  و مناطقی که اغلب لمس می شود ، مانند دستگیره ها ، شیرهای آب و غیره استفاده کنید.
  برای استفاده از مواد ضد عفونی کننده از اسپری استفاده نکنید زیرا این امر باعث ایجاد ذرات معلقی می شود که می توانند ویروس را گسترش دهند.
 3. پارچه ها را بشویید
  پس از شستشوی مناسب پارچه ها، آن ها را در محلی قرار دهید که کاملا خشک شوند.
 4. پایان کار
  کف محل مورد نظر را با محلول پنج درصد دوباره تی بکشید ، اما از رفتن از مناطق پاک نشده به مناطق تمیز ، جلوگیری کنید تا از آلودگی منطقه تمیز شده جلوگیری کنید. پس از پایان کار به مدت دو دقیقه تی را در محلول ضدعفونی کننده باقی بگذارید و سپس آبکشی کنید و در محل مناسب برای خشک شدن قرار دهید.
  با استفاده از دستکش و ماسک ، تمام پارچه های استفاده شده و سایر مواد زاید را درون یک کیسه زباله پلاستیکی قرار دهید. سپس دستکش و ماسک را برداشته و دستان خود را با صابون و آب بشویید. این زباله ها را از سایر زباله ها جدا کنید.
 5. بهداشت شخصی
  زود به زود دوش بگیرید و لباس خود را عوض کنید.
برچسب‌ها: زیست شناسی biology
  
مقاله‌ی قبلی »
دیگر مقالات سایت
خوردن و آشامیدن در هنگام مطالعه

خوردن و آشامیدن در هنگام مطالعه

آیا مجاز به خوردن و آشامیدن در هنگام مطالعه هستیم؟ برای دانستن پاسخ این سوال، این مقاله کوتاه را مطالعه نمایید.

سرنخی از چگونگی بزرگ شدن مغز انسان ها

سرنخی از چگونگی بزرگ شدن مغز انسان ها

نتایج این مطالعه که حدود 5 سال پیش در نشریه "پیشرفت های علمی" چاپ شده است نشان می دهد که  انسان ممکن است مغز بزرگ خود را تا حدی مدیون یک "اشتباه تایپی" و در حقیقت...

آشنایی با سرکار خانم الهام یاوری ریاست محترم سمپاد

آشنایی با سرکار خانم الهام یاوری ریاست محترم سمپاد

سرکارخانم دکتر یاوری دانش‌آموخته فرزانگان اصفهان، دارنده مدال طلای کشوری المپیاد کامپیوتر، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته مهندسی صنایع از دانشگاه برکلی، مدیرکل...