کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها
دسته‌بندی:   مشاوره

استرس

استرس

استرس مغز كودكان را تغيير مي دهد.

شايد فكر كنيد بچه ها، اضطراب هاى كوچك و گذرايى دارند كه آن ها را زياد آزار نمى دهد. اما بايد بگوييم كه اين فكر از بيخ و بن غلط است.
متخصصان دانشگاه ويسكانسين امريكا متوجه شده اند كه مغز كودكان مضطرب با همسالان غير مضطربشان متفاوت است و اين تفاوت هاى مغزى روى توان ذهنى و ادراكى آن ها تأثير مى گذارد.
كودكان وقتى تحت استرس شديد و مداوم زندگى مى كنند در آزمون هاى حافظه اى محيطى، كارايى ضعيف ترى دارند. آن ها همچنين در انجام تست هاى مربوط به حافظه كوتاه مدت نيز بيشتر دچار مشكل مى شوند. خشونت يا تبعيض در مورد يكى از فرزندان، اختلافات هميشگى اعضاى خانواده، فشار براى موفقيت، مشكل در مدرسه و بيمارى هاى جسمى، مى تواند بچه هاى شما را مضطرب كند. اضطرابى كه شايد بروز ندهند اما هميشه با آن هاست و با شب ادرارى، رفتارهاى پرخاشگرانه، رفتارهاى وسواسى، مو كندن و ناخن جويدن، افت درسى و ...خود را نشان مى دهد. اين كودكان گاهى دچار لكنت زبان مى شوند، كابوس مى بينند و معمولاً در ارتباط برقرار كردن با ديگران ناموفق هستند.

برچسب‌ها:
  
مقاله‌ی قبلی »
« مقاله‌ی بعدی
دیگر مقالات سایت
خوردن و آشامیدن در هنگام مطالعه

خوردن و آشامیدن در هنگام مطالعه

آیا مجاز به خوردن و آشامیدن در هنگام مطالعه هستیم؟ برای دانستن پاسخ این سوال، این مقاله کوتاه را مطالعه نمایید.

ورزش، استرس و تحصیل

ورزش، استرس و تحصیل

شنیدی می گن عقل سالم در بدن سالم؟ البته استیون هاوکینگ مثال نقض این ماجراست! ولی قطعا خودتم خبر داری و می دونی که ورزش در بازدهی آموزشی و خستگی جسم و توان روحت چقد...

المپیاد فیزیک

المپیاد فیزیک

المپیاد فیزیک چیست؟

المپیاد جهانی فیزیک اولین بار  در سال ۱۹۶۷ در شهر ورشو کشور لهستان برگزار گردید و با الگو برداری از المپیا...