استرس
استرس

مشاوره

استرس مغز كودكان را تغيير مي دهد.

شايد فكر كنيد بچه ها، اضطراب هاى كوچك و گذرايى دارند كه آن ها را زياد آزار نمى دهد. اما بايد بگوييم كه اين فكر از بيخ و بن غلط است.
متخصصان دانشگاه ويسكانسين امريكا متوجه شده اند كه مغز كودكان مضطرب با همسالان غير مضطربشان متفاوت است و اين تفاوت هاى مغزى روى توان ذهنى و ادراكى آن ها تأثير مى گذارد.
كودكان وقتى تحت استرس شديد و مداوم زندگى مى كنند در آزمون هاى حافظه اى محيطى، كارايى ضعيف ترى دارند. آن ها همچنين در انجام تست هاى مربوط به حافظه كوتاه مدت نيز بيشتر دچار مشكل مى شوند. خشونت يا تبعيض در مورد يكى از فرزندان، اختلافات هميشگى اعضاى خانواده، فشار براى موفقيت، مشكل در مدرسه و بيمارى هاى جسمى، مى تواند بچه هاى شما را مضطرب كند. اضطرابى كه شايد بروز ندهند اما هميشه با آن هاست و با شب ادرارى، رفتارهاى پرخاشگرانه، رفتارهاى وسواسى، مو كندن و ناخن جويدن، افت درسى و ...خود را نشان مى دهد. اين كودكان گاهى دچار لكنت زبان مى شوند، كابوس مى بينند و معمولاً در ارتباط برقرار كردن با ديگران ناموفق هستند.

برچسب‌ها:
  
مقاله‌ی قبلی »
« مقاله‌ی بعدی
دیگر مقالات سایت
فیلی که 'دود می کند' کارشناسان را شگفت زده کرد

فیلی که 'دود می کند' کارشناسان را شگفت زده کرد

ویدئویی از یک فیل وحشی که خاکستر می دمد کارشناسان محیط زیست را شگفت زده کرده است.

مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان

مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان

مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان که به تست خلاقیت هم احتیاجی ندارند اشاره می کنیم.

عصبانیت و تصورات نادرست درباره آن

عصبانیت و تصورات نادرست درباره آن

خشم يکي از قدرتمند ترين احساسات بشري است که اغلب مواقع با احساسات ديگر اشتباه گرفته مي شود. به همين دليل است که شناسايي اين سوء تفاهم ها و برطرف کردن آنها اهميت زيادي پيدا مي کند. در ادامه مي توانيد 7 باور نادرست درباره ي خشم را از نظر بگذرانيد.