دسته‌بندی:   مشاوره تحصیلی

فواصل استراحت بین مطالعه و استفاده از موبایل

فواصل استراحت بین مطالعه و استفاده از موبایل

در فواصل استراحت از تلفن همراه استفاده نکنید و در عین حال استفاده از موبایل و تلویزیون را به کمتر از یک ساعت در شبانه روز برسانید. زیرا استفاده از این نوع وسایل موجب کاهش تمرکز شما می گردد و کیفیت مطالعه شما را می کاهد.

  • حدود 5 دقیقه از زمان استراحت خود را صرف کارهایی که موجب استراحت جسم، ذهن و چشم می شود بپردازید. این فعالیت ها مانند بستن چشمانتان، شنیدن موسیقی، تغذیه مناسب، پیاده روی و ... باشد.

  • بهترین جدول زمانبندی برای مطالعه و یادگیری داشتن واحدهای مطالعاتی هفتاد وپنج الی نود دقیقه ای است که در ازای هر هفتاد و پنج دقیقه مطالعه، پانزده دقیقه استراحت و به ازای هر نود دقیقه مطالعه، سی دقیقه استراحت پیشنهاد می شود.

  • پیشنهاد می شود در طول روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید، ورزش روزانه موجب ایجاد نشاط، کاهش خستگی و افزایش تمرکز شما می گردد.

  • حتما پس از زمان های مشخص شده استراحت کنید تا بتوانید با نشاط و کیفیت بهتری واحد مطالعاتی خود را شروع کنید.

استراحتمان چگونه باشد؟
اغلب دانش آموزان بین فواصل مطالعه استراحت می کنند، اما پس از بازگشت به مطالعه باز هم احساس خستگی و کسالت می کنند، ایراد در چگونگی استراحت کردن است، در زمان استراحت خود یک مطلب مهم را رعایت کنید:

در زمان استراحت فقط استراحت کنید. فقط استراحت. یعنی استفاده از ذهن و جسمتان را به حداقل برسانید، بازی با گوشی همراه یا تماشای تلویزیون یا غدا خوردن استراحت به حساب نمی آید، چون از شما انرژی می گیرد.
بعد از استراحت چگونه بازگشتمان سخت نشود؟
حتما برای شما هم پیش آمده بعد از مطالعه و زمان استراحت شما فرا رسیده، ولیکن پس از مدتی استراحت، دیگر توان بازگشتن به محیطی که در آن مطالعه می کردید را ندارید، آنقدر معطل می کنید که متوجه می شوید یک ساعت هست در حال استراحت هستید، این کار وقت زیادی از شما هدر می دهد، راه حل صحیح استراحت، درست در همان محیط مطالعه ی شماست، چون اگر از محیط مطالعه فاصله بگیرید بازگشت شما به درس خواندن دشوار می گردد، ولیکن اگر در همانجا که درس می خوانید استراحت کنید آسان تر می توانید به درس خواندن بازگردید.

برچسب‌ها: روانشناسی
دیگر مقالات سایت
پشت صحنه یک واقعه تاریخی؛ چگونه یک مرد ماراتن را زیر دو ساعت دوید؟

پشت صحنه یک واقعه تاریخی؛ چگونه یک مرد ماراتن را زیر دو ساعت دوید؟

آشنایی با UCMAS  یا همان محاسبه ذهنی

آشنایی با UCMAS  یا همان محاسبه ذهنی

در زیر مصاحبه ای غیر حضوری! با یکی از دانش آموزان خفن المپیادی با نام مخفف -نون نون- انجام دادیم که در زمان های نه چندان دور در زمینه UCMAS فعالیت می کردند.
سیستم...

آیا باید در جلسه آزمون به تمام سوالات کنکور (آزمایشی) پاسخ دهم؟

آیا باید در جلسه آزمون به تمام سوالات کنکور (آزمایشی) پاسخ دهم؟

سر جلسه امتحان، همه دوست دارن به همه چیز پاسخ بدن و سوالی رو بدون جواب نگذارن. این کار درستیه؟ اگر دنبال پاسخ این سوالی، خوبه که این مقاله رو مطالعه کنی.