دسته‌بندی:   مشاوره تحصیلی

راهکارهای افزایش سرعت حل تمرین و تست چیست؟

راهکارهای افزایش سرعت حل تمرین و تست چیست؟

هنگامی که در منزل تمرین های آموزشی را حل می کنید و یا مشفول تست زدن هستید، به اینکه چقدر زمان گذشته دقت نکنید و تلاش کنید سوالات را پاسخ دهید در صورتی که نتوانستید سوالی را پاسخ دهید، ابتدا به جزوه و کتاب درسی خود و در آخرین مرحله به پاسخ نامه مراجعه کنید و در صورتی که تمرین نکته جدیدی داشت آن را در جزوه خلاصه نویسی خود اضافه کنید.

 برای تست زدن و حل کردن تمرین ها در دروسی که نیاز به تمرین بیشتری دارند، بیشتر زمان را به حل تمرین اختصاص دهید و برای دروس خواندنی و محفوظاتی که نیاز به حفظ کردن دارند بیشتر زمان مطالعاتی خود را به مطالعه اختصاص دهید تا اینکه بشینید و تست بزنید. به عنوان مثال در دروس تمرینی مثل ریاضی، اگر زمان ٩٠ دقیقه برای این درست گذاشته اید، باید ٦٠ دقیقه را به حل تمرین و بقیه زمان را به مطالعه و برای دروس خواندنی و حفظ کردنی باید ٦٠ دقیقه را به مطالعه و بقیه زمان را به حل تمرین اختصاص دهید.

 هر روز زمان دقیق مطالعه و تعداد تمرین و تست خود را ثبت کنید و تلاش کنید هر بار مقدار کمی نسبت به بار قبل پیشرفت داشته باشید تا به تسلط و سرعت مناسب در حل تمرین ها برسید.

به این نکته دقت داشته باشید که تعداد تمرین مطلوب در طول هفته بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تمرین است که باید بخش عمده ای از این تعداد را دروس اختصاصی شما تشکیل دهند.
منابع کمک آموزشی مناسب در پیشرفت شما مهمی را ایفا می کنند. حتما از منابع کمک آموزشی مناسب استفاده نمایید. کتابهای کمک آموزشی مناسب سطح شما است که ۲۰٪ از تمرین های آن علامتدار شده باشد.

حتما شیوه صحیحی در حل تمرین پیش بگیرید و تلاش کنید با حل تمرین از منابع کمک آموزشی مناسب با سطح خود به تسلط کافی دست پیدا کنید.

برچسب‌ها: استرس روانشناسی
دیگر مقالات سایت
شيوه هاى فرزندپرورى

شيوه هاى فرزندپرورى

فرزندپروری به معنای تربیت فرزندان اطلاق می‌شود و زمانی که اشخاص بچه‌دار می‌شوند در این فرایند قرار می‌گیرند. اما فرزند پروری و تربیت کودک به این ساد...

استرس

استرس

استرس مغز كودكان را تغيير مي دهد.

شما جزو کدام گروه از والدین هستید؟

شما جزو کدام گروه از والدین هستید؟

در برخورد با فرزندتان، به چه شکل برخورد می‌کنید؟