دسته‌بندی:   برنامه ریزی کنکور

تستی یا تشریحی؟ مساله این است.

تستی یا تشریحی؟ مساله این است.

می خوای برای کنکور درس بخونی و اول راه هستی؟ نمی دونی باید تستی بخونی یا تشریحی؟ این مقاله رو بخون تا پاسخ سوالت رو پیدا کنی.

1- شما با مطالعه دروس به صورت دقیق و با شرح و بسط (مطالعه تشریحی) و حل تمرین های متعدد (مطالعه تستی و تمرینی) می توانید به تسلط مورد نیاز هم در امتحانات و در نهایت در آزمون سراسری دست پيدا كنيد. در این حالت شما باید دروس را با شرح و بسط مطالعه کنید (این عمل سبب عمیق شدن مطالعه شما شده) و سپس تست بزنید تا بتوانید با تکرار به تسلط بالایی دست پیدا کنید.

2- ابتدا جزوه خود را به صورت موشكافانه و دقيق مطالعه كنيد. كتاب درسي را فراموش نكنيد زيرا اصلي ترين منبع طراحان آزمون سراسري است. سپس به حل تست و تكميل خلاصه نويسي ها خود بپردازيد.

3- در دروس تمرینی اثبات ها و روش های حل را نیز یادبگیرید و با فرض اینکه اثبات ها در آزمون سراسری تست مجزا ندارند این مطالب را رها نکیند زیرا با یادگیری دقیق اثبات ها از سال های پایه به راحتی می توانید به بسیاری از سوالات مفهومی در امتحانات و در نهایت در آزمون سراسری پاسخ دهید.

4- در دروس خواندنی از مطالعه به شیوه لایه ای استفاده نمایید. به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد، ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.

بنابراين مطابق آنچه در بالا توضيح داده شد پيشروي كنيد و با مرور و زدن تست های آموزشی به مهارت لازم برای موفقیت در امتحانات و آزمون سراسری دست پیدا کنید.

  
دیگر مقالات سایت
"شفقت به خود" در مواجهه با ویروس کرونا

"شفقت به خود" در مواجهه با ویروس کرونا

با گسترش ویروس کرونا در جهان، همه ما به نوعی تحت تاثیر آن قرار گرفته ایم. سفر کردن محدود شده است، بازارهای بورس در حال سقوط هستند و برخی مدرسه ها و محل های کار به طور ک...

علت فراموشی اطلاعات از حافظه درازمدت

علت فراموشی اطلاعات از حافظه درازمدت

حافظه بلند مدت (long term memory) به ذخیره اطلاعات در طول یک دورۀ طولانی اشاره می کند. اگر می توانید چیزی را به یاد آورید که چند ساعت پیش یا چند دهه قبل اتفاق افتاده اس...

راز شادی دانمارکی ها ؟ (دانمارک شادترین کشور جهان)

راز شادی دانمارکی ها ؟ (دانمارک شادترین کشور جهان)

مدت ها است که دانمارک در صدر لیست راضی ترین جوامع بشری قرار دارد. وقتی از مراکز تحقیق تا مردم و کوچه و بازار دانمارک بپرسید می گویند دلیلش ایجاد hygge یا "حس دنج و راحت...