کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها
دسته‌بندی:   برنامه ریزی کنکور

آیا باید در جلسه آزمون به تمام سوالات کنکور (آزمایشی) پاسخ دهم؟

آیا باید در جلسه آزمون به تمام سوالات کنکور (آزمایشی) پاسخ دهم؟

سر جلسه امتحان، همه دوست دارن به همه چیز پاسخ بدن و سوالی رو بدون جواب نگذارن. این کار درستیه؟ اگر دنبال پاسخ این سوالی، خوبه که این مقاله رو مطالعه کنی.

اگر در جلسه آزمون اصرار داری همه سوالات را پاسخ بدی و به این علت تعداد غلط هات افزایش پیدا می کنه، این نکات می تونه کمکت کنه:

  1. پاسخ به تمامی سوالات آزمون الزامی نیست، شما می توانید با کسب ۶۰ تا ۷۰ درصد به موفقیت دست پیدا کنید. این موضوع را می توانید با بررسی کارنامه پذیرفته شدگان بررسی نمایید. بنابراین حتما از تکنیک حداقل سوال استفاده کنید. البته این به آن معنی نیست که سوالاتی که بلد هستید را پاسخ ندهید و یا به درصد های 60 یا 70 راضی شوید.
  2. توقع بالا سبب به وجود آمدن استرس شده و احتمال خطا را افزایش می دهد. در هر آزمون سعی کنید بدون استرس پیشرفت کنید حتی اگر شده میزان کمی پیشرفت داشته باشید.
  3. شما باید علت پاسخ های غلط خود را پیدا کنید. در صورتی که علت پاسخ های اشتباه شما معلومات است، سعی کنید از منابع کمک آموزشی مناسب با سطح خود استفاده کنید و در صورتی که بی دقتی دلیل پاسخ های اشتباه شما است، لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و شب قبل از آزمون آن ها مرور کرده تا میزان خطاهای شما کاهش پیدا کند. البته می توانید با استفاده از مشاوره های تحلیل آزمون نیز علت عدم پاسخ صحیح به سوالات را بیابید.
  4. دور داده ها و افعال سوالات خط بكشيد. از اشتباهات رايج دانش آموزان، عدم توجه به داده ها و افعال سوال مي باشد، بنابراين حتما این تکنیک را انجام داده تا ميزان خطاهاي ناشي از اين نوع را كاهش دهيد.
  5. از تکنیک زمان های نقصانی (برای مطالعه این مقاله، اینجا کلیک کنید) استفاده نمایید.

بنابراین با کاهش توقعات خود سعی کنید در هر آزمون میزان کمی نسبت به آزمون قبل پیشرفت کنید و با مشخص کردن علت پاسخ های اشتباه خود با تحلیل آزمون در هر آزمون میزان کمی پیشرفت کنید.

بازنویسی و ویرایش توسط استاد امیرحسین افشارراد رتبه 7 کنکور سراسری ریاضی سال 95

دیگر مقالات سایت
مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان

مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان

مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان که به تست خلاقیت هم احتیاجی ندارند اشاره می کنیم.

استرس

استرس

به قلم مبینا الماسیان، مدال طلای المپیاد ادبی و کارشناس روان‌شناسی از دانشگاه تهران

آشنایی با زیست شناسی سلولی

آشنایی با زیست شناسی سلولی

زیست شناسی سلولی مطالعه ساختار و عملکرد سلول است و حول این مفهوم که سلول واحد اساسی زندگی است، می‌چرخد. تمرکز بر روی سلول امکان درک دقیق از بافت‌ها و ارگانیسم...