کلاس تخصصی المپیاد زیست شناسی، کمپبل تابستان 99 لینک خبرها
دسته‌بندی:   مشاوره

الفبای زندگی

الفبای زندگی

به نظر شما زندگی چیست؟

"سافار"روانشناس بزرگ ایتالیایی، الفبای زندگی را این چنین بیان می‌کند.

 

(A (Accept
پذیرا باشید: دیگران را همانگونه که هستند بپذیرید، حتی اگر برایتان مشکل باشد که عقاید، رفتارها و نظرات آنها را درک کنید.

(B (Break away
خودتان را جدا سازید: خود را از تمام چیزهایی که مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود جدا سازید.

(C (Creat
خلق کنید: خانواده ای از دوستان و آشنایانتان تشکیل دهید و با آنها امیدها، آرزوها ناراحتی ها و شادی هایتان را شریک شوید.

(D (Decide
تصمیم بگیرید: تصمیم بگیرید در زندگی موفق باشید درآن صورت شادی راهش را به طرف شما پیدا می کند و اتفاقات خوشایند و دلپذیری برای شما رخ خواهد داد.

(E (Explore
کاوشگر باشید: جستجو و آزمایش کنید. دنیا چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد و شما هم قادرید چیزهای زیادی را ارائه دهید. هر زمان که کار جدیدی را آزمایش می‌کنید خودتان را بیشتر می‌شناسید.

(F (Forgive
ببخشید: ببخشید و فراموش کنید. کینه فقط بارتان را سنگین تر می کند و الهام بخش ناخوشایندی است. از بالا به موضوع نگاه کنید و به خاطر داشته باشید که هر کسی امکان دارد اشتباه کند.

(G (Grow
رشد کنید: عادات و احساسات نادرست خود را ترک کنید تا نتوانند مانع و سد راه شما برای رسیدن به اهدافتان شوند.

(H (Hope
امیدوار باشید: به بهترین چیزها امید داشته باشید وهرگز فراموش نکنید که هر چیزی امکان پذیر است،البته اگر در کارهایتان پشتکار داشته باشید و از خدا کمک بخواهید.

(I (Ignore
نادیده بگیرید: امواج منفی را نادیده بگیرید. روی اهدافتان تمرکز کنید و موفقیت‌های گذشته رابخاطر بسپارید. پیروزی های گذشته نشانه و رابطی برای موفقیت های آینده خواهد بود.

(J (Journey
سفر کنید: به جاهای جدید سر بزنید و با فکر روشن ، امکانات جدید را آزمایش کنید. سعی کنید هر روز چیزهای جدیدی را بیاموزید ، بدین صورت رشد خواهید کرد و احساس زنده بودن می کنید.

(K (Know
بدانید: بدانید که هر مساله ای هر چقدر هم که سخت و دشوار باشد در نهایت حل خواهد شد. همان طور که گرمای مطبوع و دلپذیر بهار پس از سرمای طاقت فرسای زمستان می آید.

(L (Love
دوست بدارید: اجازه دهید که عشق به جای نفرت،قلبتان را پر کند.زمانی که نفرت در قلب شما ساکن است هیچ فضای خالی برای عشق وجود ندارد ، اما موقعی که عشق در قلبتان ساکن است ،تمام خوشبختی و شادی در وجودتان قرار دارد.

(M (Manage
مدیر باشید: بر زمان مدیریت داشته باشید، تا استرس و نگرانی کمتری شما را رنج دهد. استفاده درست از زمان باعث می شود که روی موضوعات مهم بهتر تمرکز کنید.

(N (Notice
توجه کنید: هرگز افراد فقیر، ناامید، رنج کشیده و ضعیف را نادیده نگیرید و هر نوع کمکی را که قادرید به این افراد ارائه دهید از آنان دریغ نکنید.

(O (Open
باز کنید: چشم هایتان را باز کنید و به تمام زیباییهایی که در اطرافتان وجود دارد نگاه کنید، حتی در سخت ترین و بدترین شرایط ، چیزهای زیادی برای سپاسگزاری وجود دارد.

(P (Play
بازی و تفریح کنید: فراموش نکنید که در زندگیتان تفریح و سرگرمی داشته باشید. بدانید که موفقیت بدون شادی و لذت های مشروع ، مفهومی ندارد.

(Q (Question
سوال کنید: چیزهایی را که نمی دانید بپرسید ، زیرا که شما برای یاد گرفتن به این کره خاکی آمده اید.

(R (Relax
آرامش داشته باشید: اجازه ندهید که نگرانی و استرس بر زندگی شما حاکم شود و به یاد داشته باشید که همه چیز در نهایت درست خواهد شد.

(S (Share
سهیم شوید: استعدادها ، مهارتها ، دانش و توانائیهایتان را با دیگران تقسیم کنید، زیرا هزاران برابر آن به سمت خودتان برمی گردد.

(T (Try
تلاش کنید: حتی زمانی که رویاهایتان غیر ممکن به نظر می رسند تلاشتان را بکنید. با تلاش و مشارکت در انجام کارها ماهر و خبره می شوید.

(U (Use
استفاده کنید: از استعدادها و توانایی ها یتان به عنوان بهترین هدیه استفاده کنید. استعدادهایی که تلف شوند,ارزشی ندارند. استفاده صحیح از استعدادها وتواناییهایتان برای شما پاداش های غیرمنتظره ای به دنبال دارد.

(V (Value
احترام بگذارید: برای دوستان و اقوامی که شما را حمایت و تشویق کرده اند ، ارزش قایل شوید و هر کاری که از دستتان بر می آید برای آنها انجام دهید.

(W (Want
خواستن: خواسته های خود را به کائنات بیان نمایید و منتظر وقوع آنها در زمان مناسب باشید.

(X (X-Ray
اشعه ایکس: با دقت و شبیه اشعه ایکس به قلب های انسانهای اطراف خود بنگرید. در نتیجه شما زیبایی و خوبی را در قلب آنها خواهید دید.

(Y (Yield
اجازه دهید: اجازه دهید که صداقت و درستکاری وارد زندگیتان شود. اگر شما در راه درستی حرکت کنید،درانتها خوشبختی را خواهید یافت.

(Z (Zoom
تمرکز کنید: زمانی که خاطرات تلخ ، ذهنتان را پر کرده است ، به جاهای شاد بروید.

برچسب‌ها:
دیگر مقالات سایت
پنج عادت که به مغز آسیب وارد می کنند

پنج عادت که به مغز آسیب وارد می کنند

برخی عادات می توانند تاثیر قابل توجهی بر سلامت مغز داشته باشند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بعضی‌ها معتقدند نیوتن در قرنطینه توانسته دنیا را تغییر دهد.

بعضی‌ها معتقدند نیوتن در قرنطینه توانسته دنیا را تغییر دهد.

آیا انزوا استعداد می‌آورد؟

هنگامی که در روز بیست و پنجم جولای سال ۱۶۶۵ جسد بی جان پسر بچه ای ۵ ساله از خانه اش در محله مربوط به کلیسای تثلیث مقدس در کمبریج...

روزالیند فرانکلین، بانوی تاریك DNA

روزالیند فرانکلین، بانوی تاریك DNA

روزالیند فرانکلین نقش مهمی در کشف ساختار مارپیچ مضاعف DNA داشت، اما برخی می گویند که او یک معامله خام دریافت کرده است. زندگینامه Brenda Maddox او را بر اساس اشاره ای كه...